img

ÖZEL ÇÖZÜMLER

ÖZEL ÇÖZÜMLER

Eğik Asansör

Asansör teknolojisinin tüm özelliklerine sahip tam güvenlikli, eğimli arazilerde, yüksek toplu alanlarda, toplu taşıma veya özel panoramik çözümler üretir.Tam otomatik, elektronik 1,6 m/sn max hız ve 23 kişi max taşıma kapasitelidir. Otel tatil köyü moteller ve özel projelerde eğimli araziler için bir çözümdür.

Uygulama Alanları : Açılı ve yüksek kotlu arazilerde şahıs ve yük taşımalarında, panoramik otomatik sistemli uygulamalarda , otel , motel, tatil köyleri
Teknik Özellikler : 1 m/sn – 1,6 m/sn hızlı 4 – 23 kişi max taşıma kapasiteli Full panoramik Dekoratif kabin alternatifi Tam otomatik kat-kabin kaplı İleri teknoloji ürünü

20 Yıllık Tecrübemize Güvenin, Pişman Olmayacaksınız...

Özel Çözümler -Yük ve Engelli Platformları -Güçlü çelik konstrüksiyon -Avrupa standartlarına uygun -Zemine veya çukura montaj için uygun -Emniyet çerçeveli -24 V kumanda sistemi ile butonlu kumanda -Aşırı yüklere karşı emniyet valfi -İniş hızını ayarlamak için hız ayar valfi -Kaliteli hidrolik silindirler -Hortum patlamasında serbest düşmeye karşı hortum patlama valfi -Makaslar arasında emniyet mesafesi -Hareketli noktarlarda yağlamasız burçlar -Yağlama gerektirmeyen rulmanlı makaralar -Kaliteli kompakt hidrolik güç ünitesi

 

Engelli Platformu

 

Engelliler ve yaşlılar için iç ve dış mekanda rahat hareket imkanı sağlayan engelli kaldırma platformları, özellikle asansör yapılma imkanı bulunmayan mekanlar için büyük kolaylık sunuyor. Mimari açıdan engelliler ya da yaşlılar tarafından kullanıma uygun olmayan iç ve dış mekanlar için güvenilir çözümler sunan engelli platformları, evlerden kamuya açık mekanlara kadar geniş içerikli seçeneklerle işlevsel kullanım vaat ediyor. 400 kiloya kadar kaldırma kapasitesine sahip yeni nesil engelli platformları, merdivenler ve diğer mimari unsurlar nedeniyle ulaşım sorunu çeken tüm engelli ve yaşlı insanların pratik bir şekilde "engelleri aşmasını" sağlıyor.

Kullanım açısından kolaylık sunabilmesi için her mekana uygun bir elektrik sisteminin yerleştirildiği engelli platformları, 220 V şebeke elektriği ile çalışabiliyor. Şebeke elektriği ile kolaylıkla çalışabilen engelli platformları evlerde iş yerlerine her mekanda rahat bir kullanım sağlıyor. Ticari mekan işletmelerinin gözden kaçırmaması gereken engelli ve yaşlıların ulaşım sorunlarının üstesinden gelmek, basit bir engelli platform uygulaması ile mümkündür. Kamu açık alanlarda her kesimden insanın konforu düşünülmesi gerektiğinden, çok katlı ve kot farkı bulunan mimari yapılarda muhakkak engelli platformu bulundurulması gerekir.

Kaldırma hızı ayarlanabilen engelli platformları ihtiyaca ve yoğun kullanıma göre ayarlanabilme özelliğine de sahiptir. Kalabalık mekanlarda engellilerin ya da yaşlıların kaldırmak için uzun süre harcayan platformları beklemesine gerek kalmadan oldukça pratik bir şekilde kaldırma hızı insanları rahatsız etmeyecek şekilde arttırılabilir ve böylece uzun süre boyunca sıra beklenmesi de büyük oranda engellemiş olur. Farklı ihtiyaçlar için farklı sistemler kurularak engelliler ve yaşlılar için oldukça işlevsel bir kaldırma düzeneği kurulabilirken, gelişen teknoloji sayesinde artık bu tür sistemlerin kurulumu da oldukça makul bütçelerle gerçekleştirilebilir hale gelmiş durumdadır.

Farklı kaldırma yükseklikleri sunan engelli platformları ile asansör ihtiyacının tamamen karşılanması dahi mümkün. Yapı şartları sebebiyle asansör yapımı için müsait olmayan mekanlara en ideal çözümü sunan engelli kaldırma platformları, ayrıca asansör yapımının yüksek maliyetinden de kurtulma imkanı sunar. Asansör sistemleri ile kıyaslandığında çok daha makul bir bütçe ve daha da önemlisi çok daha pratik bir şekilde yerleştirilen engelli platformları, işlevsel olduğu kadar da güvenli bir kullanım sunmaktadır. Zemine sağlam bir şekilde monte edilen engelli platformları insanların güvenli bir şekilde kaldırılmasını sağlayacaktır.

Kullanım tercihine göre hareketli platformların da seçilebilmesi, farklı ihtiyaçların tek bir kaldırma platformu ile karşılanmasını sağlayacaktır. Şehir şebekesinden beslendiği için her mekanda oldukça pratik bir şekilde kullanılabilen engelli platformları, mimari koşullar sebebiyle zorluk yaşayan engelli ve yaşlılar için büyük bir kolaylık manasına gelmektedir.

Her insanın "potansiyel bir engelli" olduğu düşünülürse, engellerin bedenler de değil yalnızca kafalarda olduğu unutulmamalı ve engelli insanlar için bu platformların ne kadar önemli olduğu anlaşılmalıdır. CEPHE TEMİZLİK , VİNÇ VE TRAK SİSTEMLERİ Projelerinize uygun dıs cephe temizlik-bakım üniteleri satış , montaj ve bakımı yapılmaktadır.Projejelerinize uygun çözümler ve uygulamalar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

img